سئو چیست و کاربرد آن چیست؟

درباره سئو بیشتر بدانید

سئو

سئو (SEO) یا بهینه‌سازی برای موتور جستجو به عملیاتی گفته می‌شود که طی آن طراح سایت یا برنامه نویس تلاش می‌کند صفحات وب ساخته شده در وب سایت شما را به نمایش عموم بگذارد؛ این عملیات متشکل از سئو داخلی و خارجی می‌باشد.

طی این فرایند مسئولین سئوی وب سایت شما تلاش می‌کنند تا با بهبود چارچوب و قالب وب سایت شما همینطور تولید محتوای مناسب و یونیک (کاملا منحصر به فرد) و کاربر پسند گوگل را مجاب کنند که وب سایت شما یک وب سایت بسیار مناسب و عالی از نظر قالب محتوا و کارایی می‌باشد و توانایی نمایش به مخاطبین را دارد گوگل نیز پس از مدتی بررسی و تلاش اگر این ادعا را صحیح ببیند تلاش می‌کند تا صفحات شما را در بالای نتایج نمایشی گوگل به نمایش بگذارد.

بدین شکل مخاطبین هدف صفحات شما که می‌توانند خریداران محصول یا دریافت کنندگان خدمات یا حتی خواننده یک صفحه مجله‌ای باشند به وبسایت شما هدایت شده و از محتوای شما استفاده کنند.

چرا سئو با اهمیت است؟

اهمیت سئو را بدانید

سئو چیست

روزانه میلیاردها جستجو در موتورهای جستجوی مختلف انجام می‌گیرد که طی آن مردم برای نیازهای روزمره، نیازهای علمی، نیازهای پزشکی و… خود از این موتورها کمک می‌طلبند که این موتورهای جستجو تلاش می‌کنند تا بهترین و مناسب‌ترین صفحات برای نمایش به کاربر را شناسایی کرده و در نتایج اولیه خود به ترتیب ارزش صفحات آنها را به مخاطبین مربوطه نمایش دهند.

این فرصت طلایی به شما این امکان را می‌دهد تا با سئوی مناسب و صحیح میلیون‌ها کاربر را طی ماه به وب سایت خود جذب کرد و محتوای ساخته خود را به آنها نمایش دهید کنار این محتوا می‌توانید اهدافی چون فروش محصولات، خدمات، نمایش تبلیغات دنبال کردن یک کانال خاص یا چنین چیزهایی را دنبال کنید.

لینک سازی در سئو چیست و چه کاربردی دارد؟

درباره لینک سازی بیشتر بدانید

سئو

لینک سازی به دو شکل داخلی و خارجی قابل اجراست در لینک سازی داخلی شما از صفحات وب سایت خود به دیگر صفحات لینک خروجی خواهید داد که طی آن کاربر این امکان را خواهد داشت که از صفحه‌ای که در حال مطالعه است به صفحات دیگر که پیشنهاد می‌شود انتقال یافته و از آن محتوا نیز بهره ببرد.

در لینک سازی خارجی از سایت‌های دیگر به صفحات مربوطه شما لینک خروجی خواهند داد که طی آن کاربر مطالعه کننده محتوا در آن صفحه خارج از سایت ما به داخل سایت ما راهنمایی شده و از محتوای ما استفاده خواهد کرد اصطلاحا به لینک سازی خارجی بک لینک سازی نیز می‌گویند.

گوگل بک لینک‌های ورودی به سایت شما را به شدت مورد بررسی قرار داده و اگر از سایت‌های مناسب با امتیاز و خوب بک لینک به سمت سایت شما روانه شده باشد و گوگل تشخیص دهد که این یک بک لینک صحیح می‌باشد برای آن ارزش زیادی قائل شده و می‌تواند در رتبه سایت شما تاثیر بسزایی بگذارد.

سئو چگونه است